wanderer-455338_1280
Makaleler, Marka İletişimi

Yolculuklarınız Size de Hep Yenilerini Getirsin

Bir reklam izlersin, bir kez daha, bir kez daha izlemek istersin… İşte yakın zamanda böyle bir reklamla karşılaştım. Benim de neredeyse neferi olduğum bir marka olması sebebiyle belki de daha da etkilendim. Etkili iletişimin içerikle yönetilmesi gereğinin en güçlü örneklerinden biri olan Türk Hava Yolları’nın yolcu programı Miles&Smiles’dan bahsediyorum elbette.

Benim de dünyanın dört bir yanından topladığım eşyaları, magnetleri, ebrik kartlarını (evet hala var bu kartlar…), konser biletlerini, sergi broşürlerini, heykelleri, resimleri ve daha neleri gözümün önüne hızla getiren, masalsı hikaye ile geçmiş seyahatlerime döndüm ve hemen görmek istediğim yeni yerleri planlamaya başladım. İşte harekete geçme anı! Tabi sizi bu planlarımla sıkacak değilim; Bast Home ailesi olarak bizim en çok ilgimizi doğal olarak çeken reklam filminin sanat yönetimi elbette!

Bahsettiğim hikayeleri zihnimizde tekrar canlandıran, bize seyahatin, yeni hayatların büyüsünü yaşatan detaylardan yola çıkarak, bu uluslararası seviyede kaliteli ve etkileyici reklam filminin sanat yönetiminin detaylarını filmin kreatif ajansı Innocean Worldwide Türkiye’nin yöneticilerine sordum.

Türk Hava Yolları yolcu programı Miles&Smiles için hayata geçirilen kampanya, Ekim ayının ilk haftasından itibaren yayında. Kampanyanın önemli bir bölümünü oluşturan reklam filmleri dünya standartlarında bir prodüksiyon anlayışıyla hayata geçirilmiş. İspanyol yönetmen Nicolas Caicoya imzasını taşıyan reklam filminin çekimleri 3 gün sürmüş. Filmin sanat yönetmenliğini daha önce Wim Wanders ve Joel Schumacher gibi ünlü yönetmenlerle çalışan Antonio Piciulo üstlenmiş. 

Filmin ana fikri, yolculukların ve o yolculuklarda yaşanan anıların yenilerini getirmesi üzerine kurulmuş. Filmdeki ana karakter; çok yolculuk yapan, Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerini görmüş ve hala yeni yerler keşfetme isteğiyle yolculuklarına devam eden bir dünya insanı. Film de, tek bir bölgeye ya da kültüre odaklanmayan, olabildiğince çok kültürlülüğü benimseyen, hobileri olan, eşya toplamayı ve koleksiyon yapmayı seven, hem geleceği hem de tarihi kucaklayan bu dünya insanının evinde geçiyor.

Birçok alternatif içinden Galata’da, 1800’lerin sonlarından kalma yüksek tavanlı bir ev seçilmiş. Evin duvarlarındaki silinmeye yüz tutmuş freskler, orijinal ve doğal ahşap yer döşemeleri, tuğla duvarlar ve evin içine estetik bir açıyla giren gün ışığı bu evin seçilmesini sağlayan nedenler olmuş.

Evin dekorasyonunda da seyahat seven bir adamın ruh haline, karakterine ve yaşam tarzına uygun, sıcak bir atmosfer yaratılmış. Evin kendi içerisinde uyumlu bir düzene ve renk skalasına sahip olmasına özen gösterildiğini ve genellikle sıcak tonlar kullanıldığını görüyoruz. Çok okuyan, koleksiyon değeri bulunan eşyalar toplayan, fotoğraf çekmeye bayılan bu adamın evi, dünyanın çeşitli yerlerinden getirilen objelerle dekore edilmiş.

Türk Hava Yolları’mızın bu güzel reklam filmi ile dünya çapında daha da çok yolcu kazanacağını şimdiden görebiliyoruz. Markanın bütün yöneticilerinin yanı sıra reklam kampanyasına ait bütün bu kaliteli içeriği, detaylı, özenli ve hummalı çalışmayı mükemmel bir iletişimle sonuçlandıran Innocean Worldwide Türkiye’yi de ayrıca kutlamamız gerekiyor. Öyleyse Miles&Smiles’ın yeni reklam filmini bir kez daha zevkle izleyelim; anılarımıza geri dönüp yeni yolculuklarımızı planlayalım.

“Yolculuklarınız size de hep yenilerini getirsin”: https://vimeo.com/76341743 

Künye

Reklamveren: Türk Hava Yolları

Marka: Miles&Smiles

Reklamveren Yetkilisi: Serdar Ekrem Şirin, Barış Akın,

Eda Işıkoğlu, Rafet Fatih Özgür

Marka Takımı: Bünyamin Topçu, Ayşe Altan, Çağlar Kut

Reklam Ajansı: Innocean Worldwide, Türkiye

Ajans Başkanı: Ozan Emre Acar

Kreatif Direktör: Hakan Yeğen

Sr. Sanat Yönetmeni: Murat Göktürker

Reklam Yazarı: Yavuzhan Gel, Adil Can Ocak

Stratejik Planlama: Hakan Göçmen

Yönetmen: Nicolas Caicoya

Prodüksiyon: Spark Film

Post prodüksiyon: Mojo Fx.

Önceki Yazı Sonraki Yazı

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Cevap Ver