Genel, Moda, Pazarlama, Tasarım

Bir İtalyan Gibi Giyinin!

 Milano_Moda_Donna_Armani

”Stil ve moda arasındaki fark, kalitedir” – Giorgio Armani

İtalyan stilinin benzersiz kalitesine ilk kez 1970’lerde Life dergisinin sayfaları ve siyah/beyaz TV’lerimizde izlediğimiz İtalyan filmleriyle farkına vardım.

Kalitenin sanki çok sıradan bir durummuş gibi hayatlarının her alanında olmasını hem ilgiyle hem de kıskançlıkla izledim.

Milano Moda Haftasi Defilesi Armani

Babamın İtalya’dan alınan el yapımı ayakkabıları, kravatları, annemin İtalyan kumaşlarından özel dikim elbiselerinin, tasarım çantalarının şıklığı… Hepsinin duruşlarına verdiği etki…

İtalyan Gibi Giyinmek yazılarımda size İtalyan modasının klasiğin klasiği diyebileceğimiz sakin şıklığının zaman içinde, özellikle günümüz gençliğini etkilemek üzere nasıl dönüştüğünü, sanatla nasıl daha da iç içe geçtiğini size örneklerle anlatacağım.

Milano Moda Haftasi Defilesi

Modanın başkenti Milano’dan her 3 ayda bir bütün dünyanın gözü bu tasarımcılarda.

İtalyan modası deyince ilk aklıma gelen tasarımcı elbette Armani.

Milano Moda Haftasi Giorgio Armani Defilesi

70’lerin ortalarında moda dünyasına giren tasarımcı, önceleri erkek koleksiyonu ile başlasa da zaman içinde lüksün imparatoru haline dönüştü. Milano’da başlayan bu imparatorluk, günümüzde, Giorgio Armani Privé, Giorgio Armani, Emporio Armani, EA7 | Emporio Armani, Armani Collezioni, AJ | Armani Jeans, Armani Junior, AX | Armani Exchange markalarının yanı sıra aksesuarlar, ayakkabı, kozmetik, restoran ve ev dekorasyonuna dek uzanıyor.

Milano Moda Haftasi Armani Defilesi

Hatta kendi adını taşıyan bir otel zincirine bile imza atıyor. Milano’da görmeniz gereken ikon yerlerden biri olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim.

armani hotel milano

Eğer ilk kez Milano’yu ziyaret ediyorsanız ve moda/stil tasarımına da meraklıysanız ilk durağınız Armani mağazaları olmalı. İtalyan stilinin imzası buradan başlıyor.

Armani’yi herkes tek kelime ile özetliyor: Modanın İmparatoru

Önceki Yazı Sonraki Yazı

Bunları da beğenebilirsiniz